Strona wykorzystuje cookies. Jeżeli się na to nie zgadzasz wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.
FORUM Sony Ericsson - download, pobierz dzwonki, tapety, gry java Strona Główna

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Don Vito
2017-04-24, 20:52
Autor Wiadomość
mama6 
Pijawka

Sony Ericsson: W610i
Sieć: Plus GSM
Piwa: 1/1
Wysłany: 2011-01-09, 09:57   P990i + Woda = Zwarcie

Generalnie problem jest taki Telefon działa w 99% tylko się nie włącza .. :) gdy próbuje go wlaczyc nic sie nie dzieje oprocz wibracji ktore nie ustana dopoki nie wyjme baterii..Probowalem go ocucic zalewajac go spirytusem, lezal ok. 4-5 godz w spirytusie rektfikowanym , potrzasalem nim co godzine telefon narazie sie suszy ale po pierwszej probie tylko wibrowal(tak jak na poczatku) (...) otoz telefon został uprany przez mojego tate ktory nie wyjal go ze spodni itd. Mój blad że po wypraniu podlaczylem go do ladowarki na chwile..(nie pomyslalem ani troszke) czerwona dioda ledwo swiecila potem juz tylko wibracje.
Dałem go do naprawy znajomemu powiedzial że trzeba wymienic cala plyte glowna gdyż jest po wstrzasach. Nie wierze mu poniewaz drugi telefon ktory mial kontakt z woda do tej pory dziala a on nie dawal mu żadnych szans.
Co moge jeszcze zrobic żeby ewentualnie go ocucic (poza pojsciem do serwisu) ? :|
P.S prosze wziac pod uwage ewentualne zwarcie

YoNi14 
Sony Ericsson
A7X Fan

Sony Ericsson: C702
Piwa: 294/25
Wysłany: 2011-01-09, 11:38   

mama6, obowiązkowo trzeba go rozebrać na części pierwsze i dobrze wysuszyć - potem sprawdzić czy zadziała. Jeżeli to nie poskutkuje to możesz zaktualizować softa. Jeżeli wszystkie możliwości nie dadzą żądanego efektu to rzeczywiście będzie potrzebna nowa płytka główna.

To są wszystkie możliwości (według mnie). Jednak wątpię czy poskutkuja zważywszy na to, ze podpiąłeś przemoczonego fona do sieci elektrycznej poprzez ładowarkę (gniazdka) :dobani: .

klosiar32

Ostatnio zmieniony przez klosiar32 2011-01-09, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta

Smuggler 

Sony Ericsson: Inny
Sieć: Orange
Piwa: 208/69
Wysłany: 2011-01-09, 16:50   

Obowiązkowo to trzeba go do serwisu zanieść. Wszelkie zabawy w rozkładanie go i suszenie czy aktualizacje softa są zbędne w tym przypadku...

mama6 
Pijawka

Sony Ericsson: W610i
Sieć: Plus GSM
Piwa: 1/1
Wysłany: 2011-01-09, 20:05   

YoNi nie moge zaktualizować softa gdyż nie podlacze go do komputera bo telefon nie zareaguje gdyż tylko wibruje.
2secundo racja :dobani: podlaczylem go do ladowarki :dobani: ale po tym bylo tak samo telefon nie reagował a diodka z czasem swiecila coraz gorzej , a z telefonu po wypraniu nie ciekla woda gdyż lezal on w pralce dość dlugo od 2-3 godz wiec byl on tylko pożądnie wilgotny
3.telefon sie suszy ale watpie zeby to cos pomoglo napisze jesli zadziala
4. Ile moze kosztować cala plyta glowna ?
dodam jeszcze że urwana jest mała bateria ( taka jak do zegarków) czy ktos wie do czego to sluży i czy moge gdzieś znaleźć zdjecie plyty glownej p990i z opisem czesci?

Nie wiem jak by Ci to wytłumaczyć...
Suszenie ma na celu zapobiegnięcie uszkodzeniom podczas włączania telefonu. Jeżeli mamy 100% pewność, że telefon jest suchy(czyli co najmniej jakieś 3 dni za nami) wtedy dopiero próbujemy go włączyć. Po wielokrotnych próbach włączenia go przed osuszeniem, nawet jeżeli podczas zalania nic nie uległo uszkodzeniu, to po tym na pewno już coś nie będzie sprawne ;) Wystarczy kropelka, jakieś zwarcie i już gotowe. Nie wspomnę tu już nawet o tym podłączeniu ładowarki...
No ale cóż, podobno nadzieja matką głupich, nadzieja umiera ostatnia itp. :P
/Smuggler

[ Dodano: 2011-01-10, 19:30 ]
Wiem doskonale ale probowalem.. ile moze kosztować cala plyta glowna?chyba ze nie trzeba calej wymieniac..
Po odpowiedzi mozna zamknac temat

Myślę, że jak uda ci się załatwić płytkę główną do tego telefonu to będziesz miał szczęście ;)
Ogólnie wymiana płyty głównej się nie opłaca, sięga to czasami kosztów zakupu nowego telefonu... Rozsądnym wyjściem wydaje się jeszcze kupno uszkodzonego telefonu(bardziej z uszkodzonym softem/ekranem itp. niż pożądnie uszkodzonego mechanicznie) i wymontowanie płytki. Za zamontowanie płytki mogą sobie życzyć 30-80 zł
/Smuggler

[ Dodano: 2011-01-11, 17:13 ]
Dzieki wielkie temat do zamkniecia

Ostatnio zmieniony przez Smuggler 2011-01-11, 15:52, w całości zmieniany 2 razy  

wojtek564 
Pijawka

Sony Ericsson: C510
Sieć: T-Mobile
Wysłany: 2017-04-24, 07:56   

tak jest zawsze nic nowego

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi