Strona wykorzystuje cookies. Jeżeli się na to nie zgadzasz wyłącz obsługę cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.
FORUM Sony Ericsson - download, pobierz dzwonki, tapety, gry java Strona Główna

 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
YoNi14 
Sony Ericsson
A7X FanSony Ericsson: C702
Wiek: 24
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 996
Piwa: 294/25
Skąd: Lisia Góra
Wysłany: 2011-02-11, 20:36   Mała (lecz ważna) ankieta

Mała (lecz ważna) ankieta


Ze względu na dramatycznie małe zainteresowanie forum i malejącą w oczach liczba odwiedzających postanowiłem przeprowadzić prywatnie ankietę (poprzez komunikator Gadu-Gadu i PW).

Pytania ??


Każdy z ankietowanych otrzymał taką wiadomość:

YoNi14 napisał/a:
Dzień Dobry

Tu YoNi14 z Twój-SE.info. Chciałbym Cię prosić żebyś odpowiedział na kilka pytań w ramach prywatnej ankiety, którą przeprowadzam. Chciałbym dzięki niej dowiedzieć się jaka jest opinia innych o tym forum, o ekipie itp. Pytania są następujące:

1) Co sądzisz o forum? O ekipie, atmosferze panującej na forum.
2) Jak oceniasz sytuacje forum? Chodzi o przyrost userów, zainteresowanie forum w dobie smartfonów.
3) Jak widzisz forum w przyszłości?
4) Jak można wesprzeć forum, żeby rosło zainteresowanie nim?

Proszę Cie o odpowiedź na pytania i o dyskretność - nie mów innym o tej ankiecie.


Otrzymałem jedną wiadomość, w której zawarta była teza, że są za ogólne. Bardzo możliwe, robiłem ją na szybkiego, bo kończą mi się ferie i nie będę miał kiedy rozpisać takiego czegoś, a na odpowiedzi czekałbym o wiele dłużej.

Czym się kierowałem ?? Składa się na to wiele rzeczy. Pierwszą jest panujący na forum niż: we wakacje (które myślałem, że będą siać największe spustoszenie) liczba odwiedzających wahała się w granicach 170 osób. Teraz mamy zimę i jest jeszcze gorzej (choć zazwyczaj w taką porę roku więcej ludzi korzysta z komputera i internetu. Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ta liczba zmalała do 140 osób !! Druga to brak świeżej krwi. Mało jest nowych userów, który mogli by wnieść coś nowego na forum (szczególnie jeżeli chodzi o przestawienie forum z DB2020 i A2 na Androida, bo to gruba ryba). Trzeba to otwarcie powiedzieć, że jeśli ta ekipa się wykruszy to nie będzie nikogo, kto nią zastąpi. Co najwyżej ktoś odwiedzi forum po pół roku i powspomina na SB. Kolejną rzeczą jest reklama i wygląd forum forum. Forum ma już swoje lata i przydały by się zmiany (oczywiście na lepsze), następnie potrzebna jest ostra i efektywna kampania reklamowa żeby przyciągnąć nowych userów.

Wyniki


1) Nie licząc wyjątków (nie będę wymieniał nicków, a dokładnie nicku) ankietowani pozytywnie oceniają ekipę forum lecz brak jest niekiedy dyskusji w rozwiązaniu problemu przez co dużo tematów się zamyka i trafiają do kosza, a to odstrasza nowych userów (cały czas mam w pamięci Theme Makera kubalaja - gość jest młody, jego doświadczenie w robieniu motywów rośnie, a tu zamiast wskazówek w większości dostał dużo słów krytyki i ma to forum w d***e - taka dygresja z mojej strony). Za pozytyw wskazywane jest również konsekwentne przestrzeganie regulaminu, dzięki czemu nie szerzy się SPAM. Ankietowanym nie podoba się oprawa graficzna forum, która jest przestarzała i wymaga odświeżenia.

2) Wszyscy dostrzegli mniejsze zainteresowanie forum. Jako powód wymieniane było nastawienie forum na starsze modele :se: . Przyrost nowych userów jest oceniany na optymalny - nie ma 10 postów na sekundę ale jest dobrze. Wśród nowych zarejestrowanych wyłoniła się nowa grupa Downloaderów, czyli po prostu pijaw, które oprócz ściągania plików z forum nie wnoszą nic nowego.

3) Tu już były zdania podzielone. Od skrajnych typu: W przyszłości widzę tu tylko Dogera i "strona o podanym adresie nie może zostać odnaleziona.." do opinii, że forum pozostanie bez zmian, przez gdybanie, że zmieniony zostanie design forum, forum zacznie korzystać z nowocześniejszych i wydajniejszych skryptów, a forum wzbogaci się o nowe działy pomocy i Downloadu dla nowszych modeli :se: , a userzy będą bardziej aktywni.

4) Trzeba wymyślić coś bardzo mądrego. Też się z tym zgadzam. W większości ankietowani mieli bardziej precyzyjne odpowiedzi. Według nich forum powinno przestawić się na nowocześniejsze modele :se: , gdyż nowi userzy będą oczekiwać odpowiedzi na pytania związanych właśnie z tymi modelami oraz zapełnianie działu Download nowymi plikami dla nich. Ważne jest też pojedyńcze zainteresowanie forum i dbanie i jego rozwój, gdyż oddawanie tych spraw do Administracji nic nie da, wręcz tylko gorzej. Poruszona też została reklamy forum, która jest najlepszym źródłem nowych wartościowych userów. Ankietowani za swój argument piszą również pozycje w Google, userzy nie będą wybierać, które forum im się podoba (np. w którym jest jakiś plik) tylko wybiorą pierwszy link jaki narzuci im się na oczy.

Wnioski


Od czterech lat to forum niezmiennie dobrze prosperuje, lecz zatrzymało się (bardziej zwolniło) w pewnym momencie przez co liczba odwiedzających userów zmalała.

Podsumowując: temu forum potrzebne są zmiany. Jakie ??

-pójście z duchem czasu poprzez oferowanie pomocy userom posiadającym nowsze modele :se: oraz zapewnienie im pełnego zaplecza plików do ściągnięcia,
-uatrakcyjnieniem forum nową szatą graficzną, w przypadku rozrostu forum stworzeniem wersji mobilnej forum,
-przyciągnięcie nowych userów, którzy nie zakończą swojej działalności tylko na ściąganiu, a wprowadzą świeży powiew w te strony i będą mogli zastąpić ekipę, która nie jest jeszcze dobrze zapoznana z Androidem,
-zorganizowanie kampanii reklamowej. Nie jest tu mowa tylko o pozycji w Google (choć to główny cel) ale rozreklamowanie strony na portalach społecznościowych, utworzenie układów partnerskich z innymi stronami itp. Nawet jeśli trzeba by było w to zainwestować nakłady finansowe to myślę, że jak komuś zależy na tym forum to może się dołożyć do interesu.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na pytania i proszę o wypowiedzenia się na ten temat.


Dla wiarygodności tego postu na mogę wrzucić odpowiedzi ankietowanych (oczywiście bez nicków, dla pozostania anonimowym i dla nie uniżania kogoś godności).
_________________
Temu forum potrzebny jest mocny kopniak w dupę - inaczej nie ma co tutaj szukać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
klosiar32
raf56 Sony Ericsson: K800i
Sieć: Orange
Wiek: 33
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 1461
Piwa: 223/195
Skąd: Przejdź do mapy
Wysłany: 2011-02-11, 20:47   

Eeee... to było na serio? Szczerze mówiąc to jak dostałem od ciebie to PW to pomyślałem sobie, że chyba daty w kalendarzu ci się po.. porypały i myślałeś, że to 1 kwietnia ;]
Trzeba było tak od razu to zawarłbym tam jakieś poważniejsze odpowiedzi i może nawet..
jakieś przemyślenia? Tak to trochę .. Gdybym wiedział, że rzucisz taką odezwę do narodu to
nawet coś bym tam mądrego napisał ;] To pierwsze pytanie na, które ci odpowiedziałem to nie tak jak myślisz.. Tak naprawdę to forum jest super, ekipa bardzo dobra, atmosfera świetna ;]

PS. Możesz zamieścić jakieś streszczenie tego co napisałeś, nie chce mi się czytać wszystkiego ;]
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Don Vito 
Don patrzy i czuwaSony Ericsson: Inny
Sieć: Play
Wiek: 28
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 1501
Piwa: 313/60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-11, 20:51   

YoNi14, Hmm... Co do pozycji w google to nie ma zastrzeżeń sprawdziłem forum jest w top 10 na najważniejsze frazy w google, a jak wiadomo google to najlepsza reklama dla strony (nie ma cie w google nie istniejesz). Co do reszty to podzielam w pełni twoje zdanie :] Rozumiem że ankieta jest "pisana", czyli piszemy swoje zdanie i wyciągamy wnioski :]
_________________


Pomagam tylko na forum
Wieszkość moich motywów dostępna jest tu. Zapraszam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
klosiar32 
Reggae!Sony Ericsson: Elm
Sieć: Plus GSM
Wiek: 22
Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 670
Piwa: 71/229
Skąd: Paczków
Wysłany: 2011-02-11, 21:16   

W pełni się zgadzam, moja ranga jest owocem mojego zaangażowania w forum z czystej przyjemności pomagania innym.

Co do odstawienia platformy A2 jestem przeciwny, A1 owszem ale nie A2
Wiadomo że teraz jest zainteresowanie Android'em ale nie każdy ma fundusze na zakup takiego telefonu.

Można pozostać przy A2 w nowszych wersjach (Yari, Hazel, Naite) oraz rozbudować dział Android.

Download dla Adroida jest w tym przypadku postępem (z podziękowaniem dla Metro) ale to za mało. "Dział pomocy dla Androida nie powstanie bo mało osób ma :se: z ta platformą" Święta prawda ale jakieś 3 tygodnie temu.
Obecnie (jak już pisałem) wzrosło zainteresowanie.


Propozycje z konkursem na "top" forum zostało odrzucone.
W tym konkursie udział mógł wziąć każdy kto odwiedza forum przynajmniej raz dziennie.
Obecny konkurs jest do bani (moim zdaniem)

w ostatnich tygodniach forum odwiedzałem wieczorem a nowe pytanie jest popołudniu więc nie mam szans jak i inni userzy. Ci co mają ferii to mogą dniami odwiedzać forum ale Ci co maja ferie ostatni nie mogą z powodu szkoły.

W przypadku konkursu "na odświeżenie forum" szanse są równe.
Przykładowo osoba zobaczyła temat w czwartek wieczorem i w weekend zabiera się do pracy. Chętnych do udziału nie zabraknie mamy już gwarantowane dwie osoby.

Nawet nowy "top" może być stworzony bez konkursu i lekko odmieniony w stosunku do poprzedniego ale będzie widać że na forum coś się dzieje przy samym wejściu.

Forum zaczęło się stawać oldtimerem dobrym, porządnym samochodem, o którym pamiętają Ci, którzy wiążą z nim swoje jedne z najlepszych wspomnień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
YoNi14 
Sony Ericsson
A7X FanSony Ericsson: C702
Wiek: 24
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 996
Piwa: 294/25
Skąd: Lisia Góra
Wysłany: 2011-02-12, 14:48   

raf56, no a jak ?? Myślisz, że nie mam nic do roboty w domu niż urządzać sobie ankiety ??

Mam nadzieję, że Administracja również podejmie głos w tej sprawie i podejmie konkretne kroki w poprawie statystyk forum.

[ Dodano: 12 Luty 2011, 14:56 ]
Poza tym to nie jest tylko kwestia forum jako strony. Zmiany nastąpić musza również w obecnych userach. Jako grono użytkowników musimy aktywnie uczestniczyć w życiu forum. Inaczej jakiekolwiek zmiany nic nie dadzą.

[ Dodano: 17 Luty 2011, 18:55 ]
Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie Administracji.

[ Dodano: 17 Luty 2011, 18:55 ]
Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się w tej sprawie Administracji.
_________________
Temu forum potrzebny jest mocny kopniak w dupę - inaczej nie ma co tutaj szukać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
elwira87 
Pijawka


Sony Ericsson: Jalou
Sieć: Play
Wiek: 37
Dołączyła: 04 Gru 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-12-04, 19:37   

jeszcze aktualne czy juz nie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pabo135 
Pijawka


Sony Ericsson: Hazel
Sieć: Plus GSM
Wiek: 50
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-01-12, 13:28   

Chyba nie jak się kolega nie odzywa
_______
additional info
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SE2000 
Pijawka


Sony Ericsson: Xperia X1
Sieć: Orange
Wiek: 44
Dołączyła: 16 Sty 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-01-16, 11:45   

Myślę, że forum upadło wraz ze zniknięciem Sony Ericssona... niestety taka kolej rzeczy, teraz jest xperia i myślę, że to co zabrakło forum to uniwersalność.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Don Vito 
Don patrzy i czuwaSony Ericsson: Inny
Sieć: Play
Wiek: 28
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 1501
Piwa: 313/60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-05, 17:40   

Cytat:
forum upadło wraz ze zniknięciem Sony Ericssona... niestety taka kolej rzeczy, teraz jest xperia i myślę, że to co zabrakło forum to uniwersalność.


I tak i nie . Tak bo padła marka jednak na jej podwalinach powstała nowa. Nie bo zostało zignorowanych lub pominiętych kilka rzaczy. Mianowicie ekspansja Androida. Działy w takiej formie jakiej są teraz to za mało. Mało tego uważam, że gdyby dokonać pewnych zmian teraz to by to wyszło z korzyścią i forum mogło by nawet przeżywać swój ponowny renesans. Zresztą ci co mnie znają to wiedzą że popełniłem te same błędy. Problemem jest w tej chwili to że nie ma komu tego zrobić . Możemy co najwyżej sprzątnąć spam. I w moim wypadku też nie wszędzie. Co do odświerzenia forum to fakt przydało by się. Tak samo jak zmiana skryptu z przestarzałego i nie supportowanego w tej chwili phpbb by przemo chociażby na phpbb 3. Co do starych platform to nie odstawiał bym ich tak do końca do lamusa a stworzył bym poprostu dział archiwum.i tam je wszystkie zgromadził tak, aby nie znikły w czeluściach internetu oraz nadał trochę świerzości tym istniejącym na efekty potrzeba by było czasu to fakt.
Jednak do pewnych działań potrzebny jest administrator a z nim obecnie nie ma nawet kontaktu (ostatni raz był tu w 2016 roku w czerwcu).
Nie powiem gdybym tylko mógł sam bym się podjoł wprowadzić pewne zmiany. Jednak moje możliwości są mocno ograniczone.
Wiem że to są tylko moje wywody w temacie będącym wykopaliskiem jednak myślę że po latach warto się wypowiedzieć z innej perspektywy.
_________________


Pomagam tylko na forum
Wieszkość moich motywów dostępna jest tu. Zapraszam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
hubert123454 
Bass Sound System xDSony Ericsson: Xperia X8
Sieć: Orange
Wiek: 25
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1625
Piwa: 312/320
Skąd: Z Domku Na Drzewie
Wysłany: 2017-05-07, 07:59   

dopóki admin się nie zjawi, to z forum nic nie ruszymy... jeżeli chcemy coś zmienić na forum... lub zmienić tematykę forum...
_________________
Moje fony: LG u8110 > SE [email protected] > SE C702(Tuning) > SE XPERIA X8
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MetroLoPolyStoS Sony Ericsson: Yari
Sieć: Play
Wiek: 24
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 1888
Otrzymał 783 piw(a)
Skąd: Lubówiec
Wysłany: 2017-05-07, 20:30   

Prawda jest taka, że póki PiEsEł nie wróci to forum nie istnieje i nie będzie. Wiec nawet nie ma nad czym dywagować.
_________________
Jeśli Pomogłem Postaw PIWO

1. Administrator i Moderator ma zawsze racje !
2. Gdy Administrator lub Moderator nie maja racji patrz punkt 1.
3. Mod nie nabija postów - mod ma wiele do przekazania.
4. Mod nie myli się - mod ma inne zdanie.
5. Mod nie obija się - mod czuwa.
6. Mod nie rozmywa tematu - mod przypomina o innych ważnych sprawach.
7. Mod nie obraża innych - mod dobitnie zwraca uwagę.
8. Chcesz żyć i pisać na forum w spokoju? Nie wkurzaj Moda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Don Vito, hubert123454
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16